Strona główna ZIOŁA DLA KONI WSZYSTKIE EQUIHERBS
Trawokulki 20 kg
EQUIHERBS <br>Trawokulki 20 kg
20 kg

EQUIHERBS
Trawokulki 20 kg


Trawokulki, siano suszone granulowane 20 kg w formie granulek o średnicy 8 mm.

Siano w formie pelletu dla koni dostarcza bardzo dużej ilości włókna w diecie. Rewolucyjne rozwiązanie dla osób, które chcą pogodzić porządek z jednoczesnym posiadaniem zadbanych królików, koni.

Siano w granulacie – odżywcze i łatwe w stosowaniu
Siano granulowane stanowi ważny element żywienia koni ze względu na swoje właściwości oraz wygodną formę. Jeśli chodzi o siano, granulat może być stosowany przez cały rok – w szczególności w okresie jesienno – zimowym oraz wczesną wiosną, gdy siano dla konia jest niezbędnym elementem diety tych zwierząt. 

Siano granulowane – wygoda i wysoka jakość
Siano granulowane dostępne w naszym sklepie pochodzi z ekologicznych rejonów, dzięki czemu wolne jest od zanieczyszczeń przemysłowych. Jeśli chcesz sięgać po wysokiej jakości siano, pellet wykonany z siana wysokiej jakości i suszonego w suszarni zachowuje większość cennych składników odżywczych. Dla uzupełnienia diety koni o wartości odżywcze, najlepszym rozwiązaniem jest właśnie siano – granulat bogaty w witaminy i minerały to dodatek nie tylko wysokojakościowy, ale również wygodny w stosowaniu. O ile w procesie suszenia siana na łące traci się część składników odżywczych (kwestia fermentacji zachodzącej w początkowym okresie suszenia pokosów oraz ewentualnego zmoczenia deszczem – w sumie straty mogą sięgać na

Ean/Kod producenta: 5903738840595

Najniższa cena produktu z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem obniżki to 76,50 zł

Zobacz opinie o produkcie »

Dodatkowe informacje:

Siano dla koni w granulkach:
Ogromną zaletą wykorzystania siana w formie granulatu jest jego uniwersalność. W przeciwieństwie do tradycyjnego siana, pellet nie powoduje występowania zapylenia – dzięki temu nawet konie z chorobami układu oddechowego mogą spożywać ten rodzaj paszy. Siano dla koni dostępne w naszym asortymencie może być podawane na mokro jako pasza dla starszych koni z niepełnym uzębieniem. Forma pelletu umożliwia także wygodne przechowywanie, a proces peletyzacji pozwala na wyeliminowanie grzybów i bakterii. Granulowane siano może być również pokarmem wysokiej jakości dla królików; umożliwia zachowanie czystości w najbliższym otoczeniu klatki oraz pozwala na ścieranie ząbków.

Składniki analityczne:
białko surowe 8-10%,
włókno surowe 24-30%.

popiół 8,9%

tłuszcz 3,2%

cukier 6,9%

energia 9,4MJ/KG

Forma:

Pellet.
Dawkowanie/dzień:

Jako dodatek do owsa czy innej paszy treściwej: 300-400 g (uzupełnienie włókna i urozmaicenie diety).

Każdy 1 kg trzeba namoczyć w 2-3 litrach ciepłej wody przez ok. 10-15 minut przed podaniem.

Mogą być substytutem siana lub paszą pełnoporcjową (jedyną). Koniom podaje się od 1,0 do 1,5 kg na każde 100 kg masy ciała dziennie:

przy stosowaniu zamiast siana, 0,5-1 kg na 100 kg masy ciała,
przy łączeniu granulek z sianem lub 1-2 kg dziennie w połączeniu z paszą treściwą.

EQUIHERBS jest polską marką stworzoną przez miłośników i pasjonatów koni.

Zioła i dodatki paszowe EQUIHERBS posiadaja certyfikaty jakości spożywczej, zapewniają wysokość skuteczność działania, popartą długoterminowymi testami przy udziale hodowców oraz w porozumieniu z lekarzami weterynarii.